Bez kategorii

JAKIE DREWNO NA ELEWACJE DOMU, BUDYNKU?

jakie deski na elewacje

Elewacja z wykorzystaniem drewna naturalnego na budynku polepsza jej estetykę i wyróżnia ją na tle tradycyjnych elewacji otynkowanych. Do wykorzystania takich elementów dekoracyjnych lub całej w drewnie występuję wiele rodzai i gatunków drewna, lecz trzeba pamiętać ze naturalne drewno jest bardzo wdzięcznym i pięknym materiałem, ale ma też swoje minusy takie jak duża nasiąkliwość, łatwopalność, brak odporności na promieniowanie UV oraz algi, grzyby i insekty, przez co bardzo szybko się starzeje, próchnieje  oraz wymaga częstych okresowych prac konserwacyjnych.

Alternatywą dla drewna naturalnego jest deska elastyczna imitacja drewna, która odwzorowuje w 100 % drewno i nie wymaga prac konserwacyjnych, a swą trwałością i pięknem odwdzięczy się na długie lata. Taka imitacja drewna jest warta przemyślenia, aby ją zamontować na elewacji może być dodatkiem dekoracyjnym, ale również może pokryć całą elewację.

Deski elastyczne występują w dwóch wariantach szerokości 15 cm oraz 23,5 cm a dostępne są w 28 kolorach tak więc, bez problemu dopasujemy do stylistyki elewacji. Imitacje drewna cechuje trwałość lekkość oraz bezproblematyczny montaż na każdej ścianie. Do montażu stosujemy klej żelowy dostępny w zestawie, przez co unikamy mostków termicznych bez kołkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *