Bez kategorii

INSTRUKCJA MONTAŻU – DESKA ELEWACYJNA

Instrukcja Montazu Deska Elewacyjna 1

Podstawy przed montażem:

Do montażu deski potrzebujemy: miarę, kątownik, ołówek, nóż do cięcia tapet, papier ścierny, kielnię, pacę zębatą 4 mm, wałek gumowy oraz pędzel płaski około 6 cm.

 Kilka godzin przed montażem należy rozwinąć deskę elastyczną i ułożyć na płaskiej powierzchni, gdyż dostarczane są w zwiniętych rulonach zapakowanych w kartony.

Przed samym montażem należy przygotować  podłoże, oczyścić i naprawić ewentualne ubytki w ścianie. Powierzchnia, na której będzie montowana deska elastyczna, musi być równa oraz zagruntowana.

Ze względu na proces tworzenia warstwy dekoracyjnej, sposobu nakładania i jej rozłożenia istnieje możliwość wystąpienia różnic kolorystycznych w porównaniu do wzornika. W celu uzyskania pożądanej kolorystyki producent zaleca wykonanie wymalowania próbnego przed ostateczną aplikacją. Kolorystyka zaprezentowana we wzorniku ma także zastosowanie w przypadku deski mineralnej. Efekt końcowy na desce mineralnej może odbiegać od kolorystyki we wzorniku.

System deski na elewacje Dekorlux Zawiera:

  • Deski elastyczne białe surowe do pomalowania
  • Lazura w wybranym kolorze (wydajność 0,125 l na m2)
  • Klej biały stosunek mieszania 300 ml wody na 1 kg kleju (wydajność 1,5 kg na 1 m2)

Postępowanie przy montażu deski elewacyjnej Dekorlux.
(montaż betonu architektonicznego elastycznego jest bardzo zbliżony)

Krok 1.Naciaganie kleju na przygotowaną i zagruntowaną powierzchnie.

Na przygotowane podłoże naciągamy rozrobiony klej ( około 300 ml wody na 1 kg kleju) pacą zębata 4 mm tak, aby paki kleju były prostopadle do układanych desek ułatwi to montaż desek oraz pozwoli uniknąć pustych przestrzeni pod deską. Naciągamy klej na około 4 deski klejąc je, a następnie dalej naciągamy na podobną ilość zapobiegnie to wysychaniu kleju na ścianie. Optymalna temperatura pracy z klejem wynosi od +5°C do +35°C

k1 1
INSTRUKCJA MONTAŻU - DESKA ELEWACYJNA

Krok 2. Klejenie desek na ścianę

Na nałożony klej przykładamy deskę poziomo lub pionowo wedle wcześniej wyznaczonej linii dociskając ją od środka do brzegu najpierw ręką, a następnie wałkiem twardym gumowym wyciskając nadmiar kleju. Nadmiar kleju wyciśnięty obok krawędzi usuwamy pozostawiając ilość potrzebną do następnego klejenia. Kolejne deski przyklejamy w sposób analogiczny na styk krawędzi lub pozostawiając 3 mm fugę tworząc z nadmiaru kleju.
W narożnikach wewnętrznych i zewnętrznych deskę docinamy na styk i składamy deskę do deski, a następnie dociskamy walkiem usuwając wyciśnięty nadmiar kleju.

k2 1
INSTRUKCJA MONTAŻU - DESKA ELEWACYJNA

Krok 3. Dociskanie wałkiem

Po przyklejeniu 2-3 m2 desek jeszcze raz wszystkie dociskamy twardym gumowym wałkiem, a nadmiar kleju usuwamy mokrą szmatką, aby uniknąć zabrudzeń. W przypadku montażu z fugą formujemy ja z pozostałego kleju szpatułką.

k3 1
INSTRUKCJA MONTAŻU - DESKA ELEWACYJNA

Krok 4. Malowanie desek

Całość desek po wyschnięciu minimum 24 h czyścimy wilgotną szmatka, a następnie malujemy pędzlem płaskim około 6 cm wzdłuż słojów drewna. Dla łatwiejszej pracy z lazurą zaleca się dodanie 10 % wody na objętość pojemnika i dobrze wymieszać ułatwia to pracę i zapobiega szybkiemu wysychaniu.

k4 1
INSTRUKCJA MONTAŻU - DESKA ELEWACYJNA

Deskę docinamy nożykiem tapicerskim zawsze z ostrym ostrzem od kątownika lub poziomicy.

k5 1 1
INSTRUKCJA MONTAŻU - DESKA ELEWACYJNA

Posiadamy także cały system deski elewacyjnej-elastycznej-imitacja drewna:
Zestaw zawiera klej+deski+lazura w wybranym kolorze dostępne 28 kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *