Bez kategorii

BETONOWA DESKA TARASOWA

Deska betonowa do ogrodu

Naturalne drewno jest pięknym i eleganckim materiałem wykończeniowym, nadaje ono klimatu i piękna każdemu pomieszczeniu oraz ogrodowi. Materiał ten ma jednak też swoje wady. Drewno nie jest odporne na wilgoć oraz promienie UV często pada ofiarami owadów i insektów, przez co niszczeje i próchnieje. Dlatego też pojawił się produkt „deska betonowa”, która jest trwałym materiałem do ogrodu w 100 % odzwierciedla drewno i nie posiada takich wad jak drewno.

Drewno betonowe jest to specjalny materiał, którego głównym składnikiem jest cement biały. Bardzo dokładnie odwzorowuje on naturalne drewno i jego piękno słoi oraz sęków. Jako że jest to bardzo wytrzymały materiał, zapewnia długoletnią trwałość. Nie wymaga przy tym wykonywania męczących czynności konserwacji, renowacji i zabezpieczeń przed działaniem czynników atmosferycznych.

Materiał ten jest chętnie wykorzystywany do tworzenia, układania takich elementów małej architektury ogrodu  jak ścieżki ogrodowe czy też donice betonowe. Na etapie produkcji jest on bardzo łatwy w obróbce, wygodny w transporcie, a jego użytkowanie nie wymaga żadnych dodatkowych prac. 

Pojedyncze deski betonowe doskonale nadają się do wyznaczania wydzielonej przestrzeni lub tworzenia praktycznych dróżek czy też tarasów miejsc pod altanę. Tego rodzaju ścieżki ogrodowe doskonale współgrają z zielenią drzew i innymi roślinami znajdującymi się w wielu ogrodach.

Wymieniając korzyści z zastosowania tego zamiennika dla naturalnego drewna, trzeba rozpocząć od kosztów. Elementy takie jak ścieżki, stopnie , tarasy, chodniki wykonane z tego materiału są znacznie tańsze niż drewniane. Niektóre gatunki drewna są w stanie osiągać naprawdę zawrotne ceny, natomiast deski betonowe są stosunkowe tanie i łatwe w użytkowaniu. 

Kolejna zaleta, o jakiej już wspomnieliśmy pobieżnie to wytrzymałość. Ścieżki ogrodowe wykonane z drewna betonowego tak samo będą wyglądać dziś, za rok i za 50 lat. Natomiast tradycyjne deski ulegają naturalnemu procesowi starzenia, potęgowanemu przez działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nie możemy oczywiście zapominać o walorach wizualnych. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji deski betonowe mogą imitować praktycznie każdy rodzaj drewna. Nawet bardzo wnikliwy obserwator nie jest w stanie stwierdzić różnicy ani z daleka, ani z bliska. Jak łatwo zauważyć, drewno betonowe to ciekawa i praktyczna alternatywa dla naturalnego drewna. Ma ono liczne zalety, które z pewnością przekonają wiele osób do zastosowania tego materiału w swoich ogrodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *