Bez kategorii

JAK MONTOWAĆ DESKI ELEWACYJNE ELASTYCZNE?

Jak monyowac deski elewacyjne elastyczne

Deska elewacyjna elastyczna Dekolrux – to lekki i trwały materiał, który w 100% odwzorowuje naturalne drewno ukazując, jego piękno słoi oraz sęków w technologii 3D, przez co podnoszą wartości estetyczne oraz dekoracyjne każdej elewacji bądź wnętrza. Jest w kolorze białym do finalnego wykończenia, malujemy ją naszym lazurem – 28 dostępnych wariantów kolorystycznych.

Czy można samemu zamontować deskę na elewacji bądź wewnętrznej ścianie? Jasne ze tak z nami to możliwe poniżej sprawdź krok po kroku jakie to łatwe, a w razie potrzeby jesteśmy pod telefonem.

Łatwość montażu deski na elewacji oraz niska waga idealnie współgra z każdym systemem dociepleń budynku tworząc ich finalne wykończenie nadając elewacji wyjątkowe wartości estetyczne, oraz trwałe.

Do montażu deski potrzebujemy: miarę, kątownik, ołówek, nóż do cięcia tapet, papier ścierny, kielnię, pacę zębatą 4 mm, wałek gumowy oraz pędzel płaski około 6 cm.

Kilka godzin przed montażem należy rozwinąć deskę elastyczną i ułożyć na płaskiej powierzchni, gdyż dostarczane są w zwiniętych rulonach zapakowanych w kartony.

System deski na elewacje Dekorlux Zawiera:

  • Deski elastyczne białe surowe do pomalowania
  • Lazure w wybranym kolorze (wydajność 0,125 l na m2)
  • Klej biały stosunek mieszania 300 ml wody na 1 kg kleju (wydajność 1,5 kg na 1 m2)

Przed samym montażem należy przygotować  podłoże, oczyścić i naprawić ewentualne ubytki w ścianie. Powierzchnia, na której będzie montowana deska elastyczna, musi być równa oraz zagruntowana.

Krok 1. Naciąganie kleju na przygotowaną i zagruntowaną powierzchnie.

Na przygotowane podłoże naciągamy rozrobiony klej ( około 300 ml wody na 1 kg kleju) pacą zębata 4 mm tak, aby paki kleju były prostopadle do układanych desek ułatwi to montaż desek oraz pozwoli uniknąć pustych przestrzeni pod deską. Naciągamy klej na około 4 deski klejąc je, a następnie dalej naciągamy na podobną ilość zapobiegnie to wysychaniu kleju na ścianie. Optymalna temperatura pracy z klejem wynosi od +5°C do +35°C

krok1
JAK MONTOWAĆ DESKI ELEWACYJNE ELASTYCZNE?

Krok 2. Klejenie desek na ścianę

Na nałożony klej przykładamy deskę poziomo lub pionowo wedle wcześniej wyznaczonej linii dociskając ją od środka do brzegu najpierw ręką, a następnie wałkiem twardym gumowym wyciskając nadmiar kleju. Nadmiar kleju wyciśnięty obok krawędzi usuwamy pozostawiając ilość potrzebną do następnego klejenia. Kolejne deski przyklejamy w sposób analogiczny na styk krawędzi lub pozostawiając 3 mm fugę tworząc z nadmiaru kleju.

krok2
JAK MONTOWAĆ DESKI ELEWACYJNE ELASTYCZNE?

Krok 3. Dociskanie wałkiem

Po przyklejeniu 2-3 m2 desek jeszcze raz wszystkie dociskamy twardym gumowym wałkiem, a nadmiar kleju usuwamy mokrą szmatką, aby uniknąć zabrudzeń. W przypadku montażu z fugą formujemy ja z pozostałego kleju szpatułką.

krok3
JAK MONTOWAĆ DESKI ELEWACYJNE ELASTYCZNE?

Krok 4. Malowanie desek

Całość desek po wyschnięciu minimum 24 h czyścimy wilgotną szmatka, a następnie malujemy pędzlem płaskim około 6 cm wzdłuż słojów drewna. Dla łatwiejszej pracy z lazurą zaleca się dodanie 10 % wody na objętość pojemnika i dobrze wymieszać ułatwia to pracę i zapobiega szybkiemu wysychaniu.

krok4
JAK MONTOWAĆ DESKI ELEWACYJNE ELASTYCZNE?

Deskę docinamy nożykiem tapicerskim zawsze z ostrym ostrzem od kątownika lub poziomicy.

Montaz deski ciecie
JAK MONTOWAĆ DESKI ELEWACYJNE ELASTYCZNE?

Sprawdź jakie to proste, zobacz dokładnie na filmie instruktażowym.

Instrukcja montażu w formie video

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *