Bez kategorii

JAK MONTOWAĆ DESKI ELEWACYJNE ELASTYCZNE?

Jak monyowac deski elewacyjne elastyczne

Deska elewacyjna elastyczna Dekolrux – to lekki i trwały materiał, który w 100% odwzorowuje naturalne drewno ukazując, jego piękno słoi oraz sęków w technologii 3D, przez co podnoszą wartości estetyczne oraz dekoracyjne każdej elewacji bądź wnętrza. Jest w kolorze białym do finalnego wykończenia, malujemy ją naszym lazurem – 28 dostępnych wariantów kolorystycznych.

Czy można samemu zamontować deskę na elewacji bądź wewnętrznej ścianie? Jasne ze tak z nami to możliwe poniżej sprawdź krok po kroku jakie to łatwe, a w razie potrzeby jesteśmy pod telefonem.

Łatwość montażu deski na elewacji oraz niska waga idealnie współgra z każdym systemem dociepleń budynku tworząc ich finalne wykończenie nadając elewacji wyjątkowe wartości estetyczne, oraz trwałe.

Do montażu deski potrzebujemy: miarę, kątownik, ołówek, nóż do cięcia tapet, papier ścierny, kielnię, pacę zębatą 4 mm, wałek gumowy oraz pędzel płaski około 6 cm.

Kilka godzin przed montażem należy rozwinąć deskę elastyczną i ułożyć na płaskiej powierzchni, gdyż dostarczane są w zwiniętych rulonach zapakowanych w kartony.

System deski na elewacje Dekorlux Zawiera:

  • Deski elastyczne białe surowe do pomalowania
  • Lazure w wybranym kolorze (wydajność 0,125 l na m2)
  • Klej biały stosunek mieszania 300 ml wody na 1 kg kleju (wydajność 1,5 kg na 1 m2)

Przed samym montażem należy przygotować  podłoże, oczyścić i naprawić ewentualne ubytki w ścianie. Powierzchnia, na której będzie montowana deska elastyczna, musi być równa oraz zagruntowana.

Krok 1. Naciąganie kleju na przygotowaną i zagruntowaną powierzchnie.

Na przygotowane podłoże naciągamy rozrobiony klej ( około 300 ml wody na 1 kg kleju) pacą zębata 4 mm tak, aby paki kleju były prostopadle do układanych desek ułatwi to montaż desek oraz pozwoli uniknąć pustych przestrzeni pod deską. Naciągamy klej na około 4 deski klejąc je, a następnie dalej naciągamy na podobną ilość zapobiegnie to wysychaniu kleju na ścianie. Optymalna temperatura pracy z klejem wynosi od +5°C do +35°C

krok1

Krok 2. Klejenie desek na ścianę

Na nałożony klej przykładamy deskę poziomo lub pionowo wedle wcześniej wyznaczonej linii dociskając ją od środka do brzegu najpierw ręką, a następnie wałkiem twardym gumowym wyciskając nadmiar kleju. Nadmiar kleju wyciśnięty obok krawędzi usuwamy pozostawiając ilość potrzebną do następnego klejenia. Kolejne deski przyklejamy w sposób analogiczny na styk krawędzi lub pozostawiając 3 mm fugę tworząc z nadmiaru kleju.

krok2

Krok 3. Dociskanie wałkiem

Po przyklejeniu 2-3 m2 desek jeszcze raz wszystkie dociskamy twardym gumowym wałkiem, a nadmiar kleju usuwamy mokrą szmatką, aby uniknąć zabrudzeń. W przypadku montażu z fugą formujemy ja z pozostałego kleju szpatułką.

krok3

Krok 4. Malowanie desek

Całość desek po wyschnięciu minimum 24 h czyścimy wilgotną szmatka, a następnie malujemy pędzlem płaskim około 6 cm wzdłuż słojów drewna. Dla łatwiejszej pracy z lazurą zaleca się dodanie 10 % wody na objętość pojemnika i dobrze wymieszać ułatwia to pracę i zapobiega szybkiemu wysychaniu.

krok4

Deskę docinamy nożykiem tapicerskim zawsze z ostrym ostrzem od kątownika lub poziomicy.

Montaz deski ciecie

Sprawdź jakie to proste, zobacz dokładnie na filmie instruktażowym.

Instrukcja montażu w formie video

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *