Bez kategorii

IMITACJA DREWNA PANELE DO KUCHNI, ŁAZIENKI, SALONU, BIURA…

Imitacja drewna na ścianę

Podczas prac wykończeniowych musimy wybierać spośród różnych rodzajów materiałów wykończeniowych. Jeżeli chcemy uzyskać efekt drewna, to możemy śmiało pomyśleć o lekkiej imitacji drewna, w postaci elastycznych paneli. Elastyczna deska elewacyjna wykonana jest z ekologicznych materiałów, które są bezpieczne dla człowieka. Dodatkowo zatopiona jest w niej siatka z włókna szklanego co sprawia ze  deska ta jest trwała i odporna na różne warunki atmosferyczne. 

Imitacja drewna elastyczna jest paro-przepuszczalna oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z racji tego, iż jest dość elastyczna, dlatego można ją kłaść także na zakrzywionych powierzchniach np. łukach. Na pierwszy rzut oka, taka elastyczna deska elewacyjna jest nie do odróżnienia od naturalnego drewna. Jest za to od niego o wiele lżejsza, dzięki czemu nie obciąża ścian. Można ją również wykorzystać wewnątrz domu czy mieszkania, imitujące drewno wewnątrz pomieszczeń w salonie, kuchni, łazience, czy w biurze. Dzięki o wiele niższej wadze – nie obciąży ona konstrukcji tak jak tradycyjna deska drewniana. Można ją również wykorzystać do odnowienia starych mebli z drewna – po prostu oklejamy je deską elewacyjna elastyczną, dzięki czemu zyskają one „drugą młodość”. Kolejnym plusem elastycznych desek elewacyjnych jest praktycznie brak potrzeby jej konserwacji czy specjalnego dbania o nie. Można więc bez większego problemu dopasować deskę elewacyjną elastyczną do stylu swojego domu, czy wnętrza mieszkania. Także struktura tych desek przypomina do złudzenia deski z prawdziwego drewna, np. dębu, złotego dębu. Dostępna jest w 28 wariantach kolorystycznych.

Prostota montażu to także kolejna zaleta tych desek. Montuje się je po prostu na dołączony do zestawu specjalny klej. Wystarczy tylko dociąć deskę elastyczną na określoną długość/szerokość, nożem tapicerskim. Także dzięki niskiej wadze deski elastycznej, montaż nie będzie ani trudny, ani wymagający siły czy większej ilości osób. Jak więc widać, deska elewacyjna elastyczna to ciekawa alternatywa w stosunku do tradycyjnych desek drewnianych. Jej wymienione powyżej zalety i prostota montażu oraz atrakcyjna cena, powodują, iż jest to produkt coraz częściej wybierany, zarówno na elewację zewnętrzną domu, jak i w celach aranżacyjnych wnętrza poszczególnych pomieszczeń.

imitacja drewna do wewnatrz panele scienne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *