Elewacje, Wnętrza

Pomysły na aranżację ścian z betonem architektonicznym

Aranżacje ścian i elewacji z betonem architektonicznym

Beton architektoniczny to coraz popularniejszy materiał wykończeniowy, który doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach budynków. Swoją popularność zawdzięcza nowoczesnemu wyglądowi, uniwersalności i szerokim możliwościom aranżacyjnym.

W tym wpisie przedstawimy kilka inspirujących pomysłów na aranżację ścian z betonem architektonicznym

1. Salon w stylu industrialnym

Beton architektoniczny to idealny materiał do stworzenia wnętrza w stylu industrialnym. Surowa struktura betonu w połączeniu z metalem, szkłem i cegłą stworzy niepowtarzalny klimat. Ścianę z betonu architektonicznego można wyeksponować w salonie, np. za kanapą lub telewizorem.

2. Nowoczesna sypialnia:

Beton architektoniczny może również stanowić ciekawy element aranżacji nowoczesnej sypialni. Ściana z betonu architektonicznego za łóżkiem nada wnętrzu charakteru i stworzy przytulną atmosferę.

3. Łazienka z betonowym akcentem

Beton architektoniczny doskonale sprawdza się również w łazienkach. Można go wykorzystać do wykończenia ścian, podłóg lub prysznica. Beton w połączeniu z drewnem, kamieniem lub szkłem stworzy nowoczesną i elegancką łazienkę.

4. Elewacja budynku

Beton architektoniczny to również doskonały materiał na elewację budynku. Nadaje budynkowi nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Można go stosować zarówno na całej elewacji, jak i na jej fragmentach.

Dodatkowe pomysły

  • Beton architektoniczny można wykorzystać do wykończenia kominka, ścianki działowej, barku lub blatu kuchennego.
  • Ścianę z betonu architektonicznego można pomalować na dowolny kolor.
  • Ciekawym efektem jest również zastosowanie betonu architektonicznego z fakturą, np. z odciskami desek lub liści.

Beton architektoniczny to uniwersalny materiał, który daje wiele możliwości aranżacyjnych. Może być wykorzystany do stworzenia nowoczesnych i industrialnych wnętrz, jak również do wykończenia elewacji budynku.

Pamiętaj

  • Przed przystąpieniem do aranżacji ściany z betonu architektonicznego, należy zapoznać się z jego właściwościami i sposobem montażu.
  • Beton architektoniczny jest materiałem trwałym i odpornym, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
  • Do czyszczenia betonu architektonicznego należy używać specjalnych środków.

Podobne Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *