Panele elewacyjne kwarcowe 100 x 40 cm

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 190,00 zł 190.00
ilość zestaw na m2

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.37785
Producent: Greinplast
Kod produktu: Panele kwarcowe

Opis

Panele ścienne, panele elewacyjne, panele kwarcowe

Panele kwarcowe mają wymiar 100 cm x 40 cm i 3 mm grubości.
Podana cena dotyczy m2 całego systemu.

Cena podana za gotowy system na m2 to komplet materiałów do wykonania m2, czyli panele, klej, grunt podkładowy barwiony.

Panele Kwarcowe to panele nawiązujące swym wygładem do naturalnych płyt kamiennych oraz innych paneli montowanych na elewacjach budynków. Stanowią alternatywne rozwiązanie łatwe w montażu i niewymagające specjalnych systemów mocowania.
W tym systemie zastosowano fugę, dzięki czemu układ paneli na ścianie nie przypomina tynku, ale daje subtelny i elegancki efekt wykończeniowy. Zmienna szerokość fugi, wynoszącą zależnie od koncepcji projektanta-od 3 do 20 mm pozwala nadać swoisty charakter budynku. Zastosowane absorbery UV zabezpieczają elewację przed nadmiernym nagrzewaniem się i destrukcyjnym wpływem promieniowania słonecznego

Kamień naturalny był i jest wykorzystywany w budownictwie jako jeden z najtrwalszych i szlachetnych materiałów wykończeniowych. Jego naturalna subtelność kreuje i ozdabia  fasady wielu budynków. Niestety trudna obróbka mechaniczna jak i wymogi stawiane termoizolacji energetycznej budynków, ograniczają swobodne kreowanie wyglądu współczesnych obiektów z wykorzystaniem naturalnego kamienia. Aby zachować niezbędne parametry użytkowe i sprostać wymogom termoizolacyjności, powstały panele elewacyjne kwarcowe, które doskonale sprawdzają się jako szlachetny materiał wykończeniowy.

Nowoczesny system produkcji pozwolił na stworzenie lekkiego i szlachetnego materiału zdobiącego elewacje przy zachowanie ciągłości termicznej przegrody. Nowy produkt pozwala na swobodne kreowanie na warstwie izolacyjnej w systemie ETICS, subtelnej i szlachetnej fasady budynku zachowując naturalny i niepowtarzalny wygląd. Surowcem bazowym używanym do produkcji paneli jest kruszywo kwarcowe, więc śmiało można powiedzieć, że wygląd paneli nie jest imitacją kamienia, lecz nowoczesną formą wykorzystania tego naturalnego i szlachetnego materiału. 

Opracowana w porozumieniu z architektami, paleta 20 kolorów kojarzy się z naturą. Kolory przełamane są jednak lśniącymi drobinkami, które dodają panelom szlachetności i elegancji.   Efekt połysku to zasługa dodatku miki. Sprawia ona, że panele nie są jednorodne. Każda płyta wydaje się być trochę inna, za sprawą różnie padających promieni światła, natomiast wygląd elewacji pozostaje naturalny.Dostępna kolorystyka paneli kwarcowych
(przy zamówieniu prosimy podawać nr KG)
Skład paneli Mieszanina dyspersji kopolimerów akrylowych, piasków kwarcowych, kruszyw mineralnych, środków niepalnych, włókien antyskurczowych, środków modyfikujących oraz wody

Zastosowanie Panele służą do wykonywania powierzchni dekoracyjnych ścian zewnętrznych budynku. Niska waga paneli pozwala na wykorzystywanie ich na powierzchniach, gdzie przy tradycyjnych materiałach, ze względu na ich wagę było to nie możliwe, wymagało specjalnych systemów montażu przenoszących obciążenia na ściany nośne lub stosowania technologia uniemożliwiała w sposób tradycyjny wykonania takich powierzchni.

 Opakowanie jednostkowe paneli: 10 szt. paneli o wymiarach 100 cm x 40 cm Zużycie kleju trans 0,5 – 0,8 kg/m2

Potrzebne narzędzia do wykonania: Mieszarka wolnoobrotowa, mieszadło koszyczkowe, kielnia, wiadro, paca zębata, gąbka.


Montaż paneli kwarcowych

Podłoże, na które będziemy montować panele kwarcowe jest bardzo ważnym elementem całego układu z panelami kwarcowymi. Niezmiernie istotną rzeczą dla końcowego efektu estetycznego jest to, aby było ono bardzo starannie wyrównane. Zatem przed przystąpieniem do klejenia paneli należy skontrolować jego płaskość, równość przy pomocy długiej łaty. W razie potrzeby całość wyrównać klejem, aż do uzyskania równej jednolitej powierzchni. Nie zastosowanie się do powyższych zaleceń może prowadzić do przeniesienia nierówności podłoża na panele kwarcowe, które uwidaczniają się w przypadku intensywnego oświetlenia.

Ze względu na charakter produktu dopuszczalne są nieznaczne różnice grubości paneli, które przy tzw. montażu bezfugowym mogą być widoczne. Stosowane w procesie produkcji naturalnej i barwione kruszywa mogą powodować niewielkie różnice kolorystyczne pomiędzy panelami. Zalecane jest więc kontrolowanie barw i dobieranie optymalne paneli.

Zalecenia i uwagi- Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac i wysychania powinna wynosić od +5°C do +25°C. Paneli nie należy nakładać przy silnym wietrze, bezpośrednim nasłonecznieniu, opadach deszczu, bez stosowania zabezpieczeń ochronnych (siatki, plandeki). Warunki te należy utrzymać min. 3 dni od momentu ich nałożenia. W okresie tym niedopuszczalny jest spadek temperatury poniżej 5°C. Czas wysychania warstwy może ulec znacznym zmianom w okresie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego też w tym czasie należy wydłużyć okres stosowania zabezpieczeń ochronnych do czasu całkowitego związania kleju. Ze względu na charakter produktu dopuszczalne są nieznaczne różnice grubości płyt, które przy montażu „bezfugowym” mogą być widoczne. Stosowane w procesie produkcji naturalne i barwione kruszywa mogą powodować niewielkie różnice kolorystyczne pomiędzy panelami. Zalecany jest więc naprzemienny montaż okładzin z różnych opakowań oraz zachowanie kilkumilimetrowej fugi. Informacje zawarte na opakowaniu mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Niedopuszczalne jest stosowanie innych klejów i impregnatów niż przewidziane przez producenta, gdyż może to w znaczący sposób obniżyć parametry całego układu.

Przechowywanie- W oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach oraz suchych warunkach do 12 miesięcy od daty produkcji. Data produkcji, asortyment i numer partii produkcyjnej podane są na opakowaniu.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (3)

16 maja 2020

Super kontakt i szybka dostawa. Panele właśnie są montowane. Polecam

3 listopada 2021

Bardzo dobry kontakt i miła obsługa doradzono mi wszystko tak jak powinno być.

21 listopada 2021

Polecam ten sklep za pomoc i doradztwo oraz szybką dostawę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl