Jakie drewno na elewacje domu, budynku? 0
Jakie drewno na elewacje domu

Jakie drewno na elewacje domu, budynku?

Elewacja z wykorzystaniem drewna naturalnego na budynku polepsza jej estetykę i wyróżnia ją na tle tradycyjnych elewacji otynkowanych. Do wykorzystania takich elementów dekoracyjnych lub całej w drewnie występuję wiele rodzai i gatunków drewna, lecz trzeba pamiętać ze naturalne drewno jest bardzo wdzięcznym i pięknym materiałem, ale ma też swoje minusy takie jak duża nasiąkliwość, łatwopalność, brak odporności na promieniowanie UV oraz algi, grzyby i insekty, przez co bardzo szybko się starzeje, próchnieje  oraz wymaga częstych okresowych prac konserwacyjnych.

Alternatywą dla drewna naturalnego jest deska elastyczna imitacja drewna, która odwzorowuje w 100 % drewno i nie wymaga prac konserwacyjnych, a swą trwałością i pięknem odwdzięczy się na długie lata. Taka imitacja drewna jest warta przemyślenia, aby ją zamontować na elewacji może być dodatkiem dekoracyjnym, ale również może pokryć całą elewację.

Jakie są deski elastyczne? Jak je montujemy?

Deski elastyczne występują w dwóch wariantach szerokości 15 cm oraz 23,5 cm a dostępne są w 28 kolorach tak więc, bez problemu dopasujemy do stylistyki elewacji. Imitacje drewna cechuje trwałość lekkość oraz bezproblematyczny montaż na każdej ścianie. Do montażu stosujemy klej żelowy dostępny w zestawie, przez co unikamy mostków termicznych bez kołkowania.

 

Sprawdź dostępne deski elastyczne 👉 https://dekorlux.pl/pl/c/Deska-elewacyjna/18

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl